Kaprařské fórum
LovKapra.com   
 | Hlavní stránka | Reagovat | Hledat | Statistika | Manuál |
Vybavení pro kaprařinu Kaprařské fórum / Vybavení pro kaprařinu /  
 

Schválíte mě toto vybavení?

 
Autor Ládik
Návštěvník
#1 | Zasláno: 8 Kvě 2008 00:01 
Ahoj chtěl bych se zeptat zda toto nádobíčko bude dobré pro kaprařinu Pruty Mitchell Universe Carp 363-3,6m/3lb a navijáky Jaxon Roxan 6500? Moc děkuji všem za rady a případné rady. ještě jsem to nekoupil,tak zatím se jen ptát než začnu nakupovat:-)

Autor Fit
Administrátor
#2 | Zasláno: 8 Kvě 2008 10:16 
Ahoj,
neviděl bych v tom problém, pokud s kaprařinou začínáš nebo nemáš tak vysoké nároky. Kapry na to určitě vytáhneš. Osobně by mi vadila absence baintrunneru u navijáku. Pruty celkem v pohodě, za tuto cenu však nemůžeš čekat velké zázraky, ale pro běžné chytání to postačuje...

Autor Ládik
Návštěvník
#3 | Zasláno: 8 Kvě 2008 16:43 
Díky moc za rychlou odpověď,Asi do toho vybavení půjdu. a myslíš, že ta asbsence toho baintrunneru je velký problém? jaký bys mě poradil naviják cca za 1600,- (cena Jaxonu 6500)s baintrunnerem?

Autor Fit
Administrátor
#4 | Zasláno: 8 Kvě 2008 18:47 
Ládik:

No, osobně by mi ta absence vadila hodně, protože jsem na to zvyklý a nedovedu si už bez toho kaprařinu představit. Je to velká výhoda, když máš k dispozici 2 brzdy. Do této ceny se dá sehnat baitrunner také. Bude to ale samozřejmě zase střední třída. Zrovna jsem teď v rychlosti našel tento typ, zkušenosti s ním ale nemám, jenom si myslím, že by nemusel být špatný: Byron AKITA BBC 5000 BBC. Nebo nějaký podobný typ, klidně i jiné značky. V této ceně je to vesměs hodně podobné.

Dávej si pozor na kapacitu cívky, aby jsi věděl, co chceš. Doporučoval bych ti ale spíše zajít si do nějaké prodejny a naviják si nechat předvést a rozhodnout se na místě. Osobně si raději navijáky i pruty dříve osahám než je koupím.

Autor Ládik
Návštěvník
#5 | Zasláno: 8 Kvě 2008 23:15 
A teď babo raď. Já nikdy ten baintrunner nikdy neměl,takže ve skutečnosti bych ho asi ani nepostrádal,je jasné,až bych si na něj zvykl, že bych řekl, že už nikdy bez něj:-) i když jsi to výborně v článku popsal,stějně nevím jak to přesně pracuje :-))

Autor Fit
Administrátor
#6 | Zasláno: 8 Kvě 2008 23:49 
Ládik:

Je to jednoduchý. Přední brzdu nastavíš normálně na zdolávání, aby se vlasec povoloval z cívky tak akorát při zdolávání ryby (aby nedošlo k prasknutí vlasce), takže prostě tak jako vždycky. Ta druhá brzda se nastavuje vzadu, většinou si jí nastavíš hodně jemně na nízký odpor. Když nahodíš, tak přepneš na tu záběrovou brzdu (na tu zadní), to znamená, že skoro na volnoběh, kapr ti tedy může při záběru vytáčet z cívky vlasec - to má výhody, že ti ryba nevezme prut do vody atd. Než potom zasekneš, tak otočíš kličkou na navijáku a ze záběrové brzdy se mechanizmus přepne na zdolávací (přední) brzdu a normálně zdoláváš rybu jako normálně.

Kdo si na to zvykne, už nikdy nechce chytat kapry jinak...

Autor Ládik
Návštěvník
#7 | Zasláno: 9 Kvě 2008 13:16 
Jasně,takže vlastně rozdíl je oproti normálnímu, že při zdolávání, nemusíš nastavovat brzdu a pořád povolovat a zas utahovat, prostě už to máš přednastavený jo? Hmmm, to je užitečná věcička:-) teď jsi mě ale nahlodal:-) Díky moc za radu, ještě popřemýšlím.

Autor Fit
Administrátor
#8 | Zasláno: 9 Kvě 2008 23:22 
Ládik:

Ano, přesně tak! Je to super záležitost...

Autor Ládik
Návštěvník
#9 | Zasláno: 10 Kvě 2008 07:56 
Dobrý večer pane Veverko asi Vás , ale věřte mi velmi nerad zklamu,ale značku Mitchel neberu z důvodu špatného vyřizování záručních oprav( v některých případech přes 1 rok), vím to od zákazníků, kteří si zakoupili výrobky této značky u konkurence ve Dvoře Králové a do dnes neviděli své pruty a ani peníze. Pokud byste si přál tyto pruty sehnat, tak Vám je seženu, přesnou cenu Vám neřeknu, protože dodavatel nám dává pouze koncové ceny a z této ceny odečítá marže, cena by rozhodně nepřesahovala zmíněných 1500 Kč za kus - slevy. S pozdravem Petr Zezulka. V této ceně je možné zakoupit i pruty Shakespeare, které jsou naprosto bezproblémové.
Toto mě napsal jeden prodejce ryb.potřeb,byl sem pro ty pruty rozhodnut a teď mě dost postrašil :-((

Autor Kalous
Člen
#10 | Zasláno: 11 Kvě 2008 21:29 
Čautě, určitě jdi do navijáku s baitrun..., vřele doporučuji.

Autor Ládik
Návštěvník
#11 | Zasláno: 12 Kvě 2008 21:30 
Tak pruty budou nakonec tyto Shakespeare
http://www.hobby-g.cz/25-Pruty-Kaprove/1098-prut-S hakespeare-Powerplay-Carp-3-6m-3lb-1-1zdarma.html? page=1&back=view.
Ale ty navijáky stále nevím :-( asi nakonec s bantruinerem,ale opravdu nevím který.

Autor Jeza
Návštěvník
#12 | Zasláno: 13 Kvě 2008 15:03 
Cau, jak jsem koukal na ten odkaz tak tyhle pruty mam.Akorat dvoudilne.Mam je zhruba 2 roky a jsem s nima za tim spokojen na 100%.Tento prut ma krasnou akci, neco mezi mekym a tvrdym prutem.Nahazovani neni problem.Ja kdyz potrebuji tak 100 metru hodim bez problemu.Uz jsme na nej vytahl nekolik vetsich ryb pres 10kg a je to parada.Za tu porizovaci cenu jsem fakt spokojen.A s tema navijaka nevim co ti rict.Ja pouzivam bez baitruneru a nevidim v tom zadny problem.zalezi jen tobe pro jakej druh se rozhodnes.

Hodne stesti pri vyberu :-)

Autor Jeza
Návštěvník
#13 | Zasláno: 13 Kvě 2008 15:09 
Tak jsme tak koukal a tyhle pruty taky nevypadaj spatne http://www.tropicliberec.cz/pruty-delene/shakespea re-beta-carp-3-6m-3-lb-1-1-zdarma .ja osobne bych sel radsi do dvoudilu.Jedina nevyhoda je prevoz a ze nejsou tak skladny.

Vybavení pro kaprařinu Kaprařské fórum / Vybavení pro kaprařinu /
 Schválíte mě toto vybavení?
INFORMACE: Toto je stará verze kaprařského fóra, ve kterém už není možné přidávat nové příspěvky. Nové diskuze najdete na této stránce. Děkujeme za pochopení!

 

Ochrana osobních údajů | Tato stránka je bývalé kaprařské fórum serveru LovKapra.com. Nyní slouží pouze jako archiv a nelze do něj přispívat.
 
Kaprařské fórum Powered by Light Forum Script miniBB ®
 ⇑