Kaprařské fórum
LovKapra.com   
 | Hlavní stránka | Reagovat | Hledat | Statistika | Manuál |
Revíry Kaprařské fórum / Revíry /  
 

RYBNÍK STAŇKOVSKÝ

 
Autor TECHNIK
Návštěvník
#1 | Zasláno: 4 Led 2008 09:38 
CHTĚL BYCH PORADIT KAM NA STAňKOVSKÝ RYBNÍK JELIKOŽ MÁM 3 LETÉ SKUŠENOSTI JEN S RYBNÍKU HEJTMAN ,KTERÝ MĚ ZATÍM
NEZKLEMAL I KDÝŽ JSEM JEJ NAVŠTÍVIL POKAŽDÉ KONCEM SRPNA. TENTOKRÁT BYCH CHTĚL V KVĚTNU POKUSIT ŠTĚSTI NA STAŇKOVĚ,PROBLÉM JE TEN ,ŽE JSEM SE TAM BYL JEN PODÍVAT V KEMPU PŘI MEM LOVU NA HEJTMANU.RYBNÍK MÁ PRÝ DVĚ ČÁSTI PROPOJÉNÉ PRŮLIVEM A PROTO VÁS ŽÁDÁM JESTLI SE CHCETE PODĚLIT O SVÉ SKUŠENOSTI S TIMTO KRÁSNÝM REVÍREM NAPIŠTE.

Autor Fit
Administrátor
#2 | Zasláno: 5 Led 2008 00:10 
TECHNIK:

Čau,
na Staňkovském rybníce jsem chytal už několikrát. Vždy nejméně na 3 dny. Dle mého názoru je ta voda trošku zvláštní, jednou tam člověk přijede a nachytá, že skoro nestíhá a příště, když přijede, tak prostě třeba vůbec nic. Chytal jsem většinou nedaleko od hráze. Na jaře jsme tam zaznamenali větší úspěchy než třeba na podzim.

Chytili jsme tam spoustu kaprů v rozmezí 50-75cm. Známý dokonce i jednoho 83cm a kolem 13kg.

Loni jsem tam byl v květnu a zkrmil toho tam poměrně hodně, ovšem výsledky nic moc. Jenom pár kaprů a spíše menší ryby. Za zmínku snad stojí maximálně tito dva kapři, kteří zabrali až za tmy:

69cm:



a pak tento krásný KOI 63cm:




Jinak o Staňkově jsem už napsal 2 články, jsou sice starší ale třeba ti něco pomůže:

Červnová výprava za kapry na Staňkovský rybník (novější z roku 2005), Lov kaprů na Staňkově (hodně starý z roku 2004).

Velcí kapři tam určitě jsou a bude jich tam dost! To vím! Ale je tam poseldní dobou už hodně rybářský tlak a nejlepší to bude z rakouské strany, ale tam je to špatně dostupné a nesmí se tam stanovat atd...

Jestli tam pojedu letos, ještě nevím...

Autor technik
Návštěvník
#3 | Zasláno: 7 Led 2008 07:33 
Děkuji za příspěvek a radu ,která se týká lovu na staňkově .Je mi samozřejmě jako všem ,kteří u vody strávili už nějakou tu dobu a neženou se jen za masem,že je celkem jednoduche vytipovat si v kempu u hráze některého kolegu solidního se slušným vybavením a pak si častečně ulehčit situaci,tzv. se přilepit opodál a je to.Není to nikomu příjemné a proto děkuji zakaždý postřeh by» si může každý myslet ,že je nepodstatný ,jestli a kde je možne se ubytovat,bivakovat,jak se dopravit,jinam než do kempu u hráze.Podělte se o Vaše zkušenosti se staňkovem ,na oplátku Vám můžu napsat své postřehy s hejtmanu,zatím mě nezklamal a to si myslím ,že je komerčně více využívaná voda .janhasler@seznam.cz

Autor Michal
Návštěvník
#4 | Zasláno: 22 Zář 2008 20:57 
Dobrý den,

o Staňkovském rybníku naleznete dobré informace na


http://www.jezdime.euweb.cz/rybarske-video-rybaren i.html

Stránky jsou věnované jenom této lokalitě. To video jsem neviděl, ale uvažuji, že si ho objednám. I když je mi podezdřelý, že stojí jen 100 Kč - možná nebude moc kvalitní. Ale co dnesa za 100ku koupíme? Ani ne pár kuliček boilies na zakrmení . . . PETRU ZDAR!

Autor Michal
Návštěvník
#5 | Zasláno: 24 Zář 2008 19:34 
Tak mi to nedalo a video jsem si objednal. Doufám, že bude užitečné - majitel stránek se mnou ochotně komunikuje. Jsem zvědavý, za 14 dní se chceme s partou vydat na Staňkovský rybník, snad do té doby přijde a doufám, že si lépe zachytáme se znalostí místních poměrů, když nemůžeme podle řádu používat sonar :-). Dám vědět, pokud by nepřišlo . . .

Autor Michal1
Návštěvník
#6 | Zasláno: 29 Zář 2008 20:32 
Tak mi to video přišlo hoodně rychle, docela to ujde. Je tam pěkně popsaný celý Staňkovský rybník až do zadu, kde sjme nikdy nebyli, protože je to několik kiláků po vodě. Je vidět, že si s tím hoši vyhráli - dokonce je i barevně potisklý ten datový nosič na povrchu, po vložení do mechaniky se to spustí samo a ukáže se dobrá nabídka. Rád bych Vám to nasdílel, ale je tam napsáno něco o autorských právech. A vůbec, za kilčo to není vůbec drahý včetně dopravy, tak kdo má zájem, tak si to může taky koupit. Lovu zdar!

Autor Michal2
Návštěvník
#7 | Zasláno: 13 Říj 2008 22:03 
O víkendu jsme ve 3 lidech byli na Staňkovském rybníku. Moc to tedy nešlo. Chytli jsme celkem 13 kaprů od 45 do 76 cm (většina měla přes 60 cm) a chytali jsme u laviček na dlouhé písečné lavici na boilies (viz to video níže) velikost 16mm. Dravce jsme nezkoušeli, máte někdo nějaké informace?

Autor Martin
Návštěvník
#8 | Zasláno: 29 Led 2009 22:45 
Zdravím, na Staňkovák jsem jezdil několik let 2x v roce, na jaře a k podzimu vždy na týden. Už to není to co to bývalo, poslední dva roky to bylo na kapry slabé. Je tam ohromný tlak od rybářů a ryb chytajících
rekreantů, kteří berou vše co má ploutev a podle toho to tam tak vypadá....nechápou, že ryba může taky vrátit vodě a ne v ní vydět jen řízek za vložené peníze do povolenky. Také místní rybáři tvrdí, že se tam již tolik nevysazuje jako dřív a z výlovů se tam sype drobná ryba.
Ve vodě čekají armády cejnků (15-20cm),kterí snad ani už nerostou, dále plotičky a perlínci a ti se na všechny návnady sesypou a bušej do toho až to rozeberou. Kaprí záběry byly ojedinělé a jen násada 40-50cm a to vždy jen 2-3dny. Stává se, že tam neberou i několik týdnů a trefit se do toho je pak zoufalství. Loni v září jsme to "chytli" půjčil jsem si od jednoho rybáre echolot a jel jsem se podívat . Prokřížoval jsem hlavní rybník a našel tři notně zdecimovaný hejna kaprů v počtu 15-20ks což je dost slabý na takovou rozlohu. No možná je to lepší v zadu v zátoce na Rakouský hranici, ale to uveslovat jsou galeje a s motorem tam jezdí kol 30min tam a taky se tam občas nenachytá ....
No je tam hezky, okolo samý les no pokud se to tam nezlepší tak zatím budu jezdit jinam, prostě si chci zachytat....a vo tom to je

Autor Martin
Návštěvník
#9 | Zasláno: 29 Led 2009 22:51 
Omlouvám se za překlepy a hrubky ....je už pozdě

Revíry Kaprařské fórum / Revíry /
 RYBNÍK STAŇKOVSKÝ
INFORMACE: Toto je stará verze kaprařského fóra, ve kterém už není možné přidávat nové příspěvky. Nové diskuze najdete na této stránce. Děkujeme za pochopení!

 

Ochrana osobních údajů | Tato stránka je bývalé kaprařské fórum serveru LovKapra.com. Nyní slouží pouze jako archiv a nelze do něj přispívat.
 
Kaprařské fórum Powered by Light Forum Script miniBB ®
 ⇑