Kaprařské fórum
LovKapra.com   
 | Hlavní stránka | Reagovat | Hledat | Statistika | Manuál |
Jak na to? Kaprařské fórum / Jak na to? /  
 

Jak na Kapry v Listopadu??

 
Autor syneda
Návštěvník
#1 | Zasláno: 16 Lis 2008 20:53 
Ahoj,
chci se zeptat jak chytate kapry kdyz je zima a studena voda jako ted
předem děkuji za odpovědi

Autor Fit
Administrátor
#2 | Zasláno: 17 Lis 2008 09:29 
syneda:

Chytám je úplně stejně jako jindy. Nejtěžší je ale najít místo, kde se kapři vyskytují, když je studená voda. Většinou je to někde u teplejších přítoků nebo na větší hloubce. Záběry už samozřejmě taky nebývají tak časté, ale výjimky jsou taky. Prostě vystihnout dobu, kdy se krmí, což může být jenom několik málo hodin denně.

Co se týká nástrah, tak používám většinou raději měkčí nástrahy. Nejvíce asi sladkou kukuřici, nebo třeba těsto z boilies. Není špatné zkusit třeba rohlíkové boilies. Krmit raději méně než více, kapři už toho tolik nesežerou.

Když člověk najde to správné místo, tak se dá ulovit kapr po celý rok, když není zamrzlá voda. Je ale samozřejmě docela zima a u vody to nebývá tolik příjemné. Osobně se už těším na jaro:-)

Autor syneda
Návštěvník
#3 | Zasláno: 17 Lis 2008 13:18 
tak to ja taky xD

Autor alda
Člen
#4 | Zasláno: 17 Lis 2008 14:54 
Fite, docela by mě zajímalo jak moc je pravdy na tom, že se kapři v zimě drží ve větších hloubkách? Vím, že se to všude opakuje, ale mám doma na zahradě jezírko cca 7000l vody, nejvetší hloubka je kolem metru a dva kapři co tam mám jsou pořád na mělčině kde je hloubka 40 cm. Další zkušenost mám z dírek kde jsme pozorovali kapry pod ledem v hloubce asi 70cm. Dal bych sem fotku, ale nevím jak :-(

Autor Fit
Administrátor
#5 | Zasláno: 17 Lis 2008 15:57 
alda:

Jde o to, že to tak není vždy. Osobně jsem viděl chytat kapry na proudné řece, kde byla hloubka kolem jednoho metru, a to v prosinci, kdy byl všude už sníh. Přitom o pár desítek metrů byla hloubka 5+ metrů. To, co píšeš, to ti určitě věřím. Chce to prostě najít místo, kde ti kapři budou. Na každém revíru to může být jinak. Jinak fotka jsem lze vložit jedině tehdy, když je někde nahraná na internetu. Potom se dá vložit pomocí ikonky s objekty (vloží se tam URL vedoucí na obrázek).

Autor Fit
Administrátor
#6 | Zasláno: 17 Lis 2008 15:59 
Jinak bych ještě dodal, že na té menší hloubce mají asi ryby více kyslíku, takže se tam můžou klidně vyskytovat. Záleží, jak dlouho atd... To si musí každý zjistit.

Autor syneda
Návštěvník
#7 | Zasláno: 17 Lis 2008 17:39 
dik za dobre rady, urcite vyskousim

Autor basnak
Člen
#8 | Zasláno: 17 Lis 2008 23:17 
No ono hoši s tou největší hloubkou to není jak se většinou píše. Oba dva máte řádné příklady, že kapři se vyskytují tam kde jim je dobře. Jak píše Fit - rozpuštěný kyslík ve vodě, PH a další složky kterým nerozumím. Například letos na konci října jsem byl na řece kde dno padalo ze 3m na 7.2m při sníženém stavu vody. Najivně jsem hledal kapry v místech nejhlubších (ačkoliv bylo pod mrakem a studený vítr) - dva dny bez záběru. Pak to převezl na 4.5m a záběry přišly.
Pokud voda nemá srovnané teploty jak u hladiny tak u dna (což je cca 4celsia) a voda na povrchu je teplejší tak bych se nebál lovit kapry od dvou metrů do pěti. Při opačném stavu už bych šel do větších hloubek. Ještě bych se taky řídil podle větru, studený severní vítr není to pravé ořechové, raději si ho nechat foukat do zad než do obličeje. Taky sluníčko přispívá na aktivitě ryb, pokud v chladném počasí vystrčí paprsky určitě se kapři pohrnou směrem k mělčím místům. K docílení záběru bych jen doporučil jemnou nenápadnou montáž, např. teď to dobře popsal Patlal ve svém článku, který vyšel v Kaprovi č.6, boilie bych se nebál použít - určitě ale doporučím ho nadlehčit, protože nikdy nevíme jak jsou kapři letargitští. Určitě to je ku prospěchu.

Autor alda
Člen
#9 | Zasláno: 21 Lis 2008 20:37 
No, asi nám nezbude nic jiného, než se o vánocích zbalit, jít na ně a zkusit to..... :-)

Jak na to? Kaprařské fórum / Jak na to? /
 Jak na Kapry v Listopadu??
INFORMACE: Toto je stará verze kaprařského fóra, ve kterém už není možné přidávat nové příspěvky. Nové diskuze najdete na této stránce. Děkujeme za pochopení!

 

Ochrana osobních údajů | Tato stránka je bývalé kaprařské fórum serveru LovKapra.com. Nyní slouží pouze jako archiv a nelze do něj přispívat.
 
Kaprařské fórum Powered by Light Forum Script miniBB ®
 ⇑