Kaprařské fórum
LovKapra.com   
 | Hlavní stránka | Reagovat | Hledat | Statistika | Manuál |
Kaprařina - ostatní... Kaprařské fórum / Kaprařina - ostatní... /  
 

Máte rádi feeder?

 
Autor Fit
Administrátor
#1 | Zasláno: 13 Bře 2006 16:11 
Ahoj,
chci se zeptat jestli teď zjara rádi chytáte na feeder. Já se už docela těším až konečně roztajou ledy a hned to půjdu zkusit. Feeder je dobré jarní zpestření, když to ještě na kapry není ono. Pobavit se s plotičkami, tloušti, cejny atd. není taky k zahození. Stejně se nedá u vody vydržet moc dlouho, většinou tak maximálně 2 hoďky. Jaké máte zkušenosti s jarním rybolovem na feeder?

Autor basnak
Návštěvník
#2 | Zasláno: 14 Bře 2006 19:26 
Zdarec. Na způsob lovení feedrem už chytám jeden rok. A docela se těším tak jak ty! Myslím, že se budou dát přemluvit i kapři, právě na tento způsob lovu, pokud roztaje už začátkem dubna. Zvolil bych menší košík s tmavější krmnou směsí, bílé červy, které bych nadlechčil burizonem- pro lepší nasátí, aby se mu to dostalo co nejhlouběji do tlamky. No uvidíme!

Autor Fit
Administrátor
#3 | Zasláno: 14 Bře 2006 22:03 
basnak: Taky tak podobně chytám. Červíci jsou zjara nejlepší a hlavně "hnojáčci". Nejvíce jdou plotice, perlíni a cejni. Minulý rok jsem chytil skoro 40 cm ostroretku, to jsem se docela divil. Jenže u nás teď zase napadlo asi 10 cm sněhu a celkově je ještě pořád něco kolem 40 cm všude a hlavně je zima. Je to strašný...

Autor Gabriel
Člen
#4 | Zasláno: 1 Dub 2006 19:14 
Zdar, tak akorát u nás na přehradě povolili ledy a už sem tam byl podruhý na rybách. Tady to trvalo fakt hrozně dlouho, jsem ze Sedlčan (asi 30km od Příbrami) a tady je to na revíry slabší... Co se toho feederu týče, to je paráda, fakt bombastický chytání. Ale teď se spíš osvědčuje chytání bez krmítka na olovo na konec a dva návazce nad. Používám 0,16 kmenovej a 0,10 návazce. Chytám na trhaný kousky rohlíků nejlíp čerstvých a kapříci a cejni s pló»ama už běsněj. Docela to jde.

Autor Gabriel
Člen
#5 | Zasláno: 11 Dub 2006 19:22 
A máte radši chytání do boku nebo nahoru?? Já preferuju nahoru, pokud to na místě jde a neni velkej vítr. To s tim, jestli to na místě jde, je stejný i do boku samozřejmě.

Autor Fit
Administrátor
#6 | Zasláno: 11 Dub 2006 19:33 
Já osobně teda radši nahoru jako ty.

Autor basnak
Člen
#7 | Zasláno: 16 Dub 2006 20:11 
Zdruv! Jde to výborně, záběry jsou. Můžu teď říct že mám další zkušenost. Nevím jak u vás, ale u nás kaprům nevadí ani změna slabšího vlasce za silnějsí. Z průměru 0.10 za 0.185.
Jinak odpověď na otázku: Raději chytám boční metodou ovšem pokud to podmínky dovolují. Navrch se mě moc nechce hledět, bolí mě z toho za krkem a víc si unavím oči.
Musím si asi k vůli těm očím udělat terč před špičku. Lépe se pak dívá na špičku než aby ti splívala s trávou.

Autor Fit
Administrátor
#8 | Zasláno: 16 Dub 2006 21:13 
basnak:
Ahoj,
jsem možná divnej, ale já chytám na 0,18 mm (kvalitní) a nemám problém. Já ty tenký vlasce prostě nemusím (možná s tím neumím). Už několikrát jsem si slabší vlasce přetrhl už na břehu, a to mě vždycky vytočí. Je ale pravda, že jsem tenkrát neměl tak kvalitní vlasec - vyplatí se koupit lepší a dražší. Já ale na ten feeder chytám stejně skoro jenom teď zjara, pak už klasicky na položenou. Nebaví mě totiž dlouho civět na tu špičku.

Pozn.: S tím krkem máš pravdu, zrovna před chvílí jsem to psal do příspěvku "Tak co berou, berou" :-)

Autor basnak
Člen
#9 | Zasláno: 21 Dub 2006 08:58 
Je fakt, že s těmi slabšími vlasci se musí zacházet opatrně a citlivě!
Když se to naučíš tak máš na 40% vyhráno. Těch zbývajících 60% máš ruzně jiné faktory, jako je výběr místa a přimět rybu k záběru.
Kolik lidí v dnešní době umí zacházet s takovými vlasci? S koro nikdo jen málo, protože potřebují na to přiměřenej háček. Někteří na to nevidí a někteří jsou gramlavý na ruce tak to nenavážou. Opravdu je to výhoda. Sice to trochu trvá než tu rybu unavíš ale co bych dal za takový boj, když rybu nemůžeš otočit a pocit únavy v zápěstí. Já to asi dělám jenom z důvodu toho abych si zvýšil haldinu adrenalinu :)

Autor Gabriel
Člen
#10 | Zasláno: 1 Kvě 2006 21:50 
basnak
Přesně jsi to vystihl, slabý vlasce jsou o tom pocitu boje. Když máš návazec na 1kg a na prutu kapra se čtyřmi kily... Je to čest se s něma utkat. Já používám 0,10 a někdy 0,12mm návazce.

Fit
Motá se to s něma a dost se trhají po pár rybách, ale stojej za tu srandu a ten boj. Mě to zas tolik neva, když to musim často převazovat.

Kaprařina - ostatní... Kaprařské fórum / Kaprařina - ostatní... /
 Máte rádi feeder?
INFORMACE: Toto je stará verze kaprařského fóra, ve kterém už není možné přidávat nové příspěvky. Nové diskuze najdete na této stránce. Děkujeme za pochopení!

 

Ochrana osobních údajů | Tato stránka je bývalé kaprařské fórum serveru LovKapra.com. Nyní slouží pouze jako archiv a nelze do něj přispívat.
 
Kaprařské fórum Powered by Light Forum Script miniBB ®
 ⇑